SIKÇA SORULAN SORULAR

Yollanan her eser bir yazar ve bir editör tarafından değerlendirilecektir. Ayrıca Yazım Kılavuzu tarafından raporların özetini ve eserin sektördeki olası yerini içeren bir rapor da gönderilecektir.
Editör değerlendirmesinde; metnin türüne uygunluğu, kurgunun yeterliliği, dilin, karakterlerin, mekanın ve zamanın hikayedeki yeterliliği ve yazım kurallarına uygunluğu dikkate alınacaktır.
Yazar değerlendirmesinde; edebi özgünlük, kurgunun yeterliliği, karakterlerin yeterliliği, dil ve anlatın yeterliliği, hedef kitleye uygunluğu açısından değerlendirme hususları dikkate alınacaktır.
Her iki değerlendirmede eserde büyük önem taşıyan kurgu, karakter ve dil konularını irdelerken yazar değerlendirmesi farklı olarak özgünlük ve hedef kitle açısından eleştirileri içerecektir.

Her bir kriter en az 150 kelimelik değerlendirme metni içerecektir.

Hayır, yazarlar kimin eserini değerlendirdiklerini bilmeyeceği gibi yazar adayları da hangi yazar/ editör tarafından değerlendirildiklerini bilmeyecekler.
Eser sahibinin haklarını korumak amacıyla her yazar ve editöre kapsamlı bir sözleşme imzalatılmıştır.
Evet, yazar adaylarının haklarının korunduğu ve karşılıklı sorumlulukların belirlendiği bir sözleşmemiz mevcut. Bu sözleşmenin sistem üzerinden onaylanması sonrasında değerlendirme başlıyor.
Eserinizi sistem üzerinden istenen formatta yükleyin, sözleşmeyi onaylayın, sayfa sayısına göre belirlenen ücreti yatırın, size mail yoluyla bilgi vereceğiz ve değerlendirme başlayacak.
Eser word formatında Times New Roman, 11 punto, tek boşluk, iki yana yaslanmış olarak düzenlenecektir. Sayfa düzeni sağdan, soldan, aşağıdan yukarıdan 2,5 cm boşluk bırakılacak şekilde olacaktır. Ayrıca bir sayfalık sinopsis içermelidir. İlk sayfada mutlaka eser ismi ve eser sahibi adı olmalıdır. Dosya yükleme sırasında dosya ismi eser adı-eser sahibi adı olarak girilmelidir. Örnek; sucveceza-dostoyevski
● 1-50 sayfa arası eser 7 gün
● 51-151 sayfa arası eser 15 gün
● 151-250 sayfa arası eser 21 gün
● 251-350 sayfa arası eser 30 gün
● 351-451 sayfa arası eser 30 gün
● 451 – 651 sayfa arası eser 45 gün
● 651 sayfa üstü özel zamanlamaya tabidir.
Her bir eser için; bir editör değerlendirmesi, bir yazar değerlendirmesi ve Yazım Kılavuzu değerlendirmesi dahil olmak üzere 3 değerlendirme raporu içeren bedellerdir.

  • 50 sayfaya kadar çocuk eserlerinde 500 TL+KDV
  • 50-90 sayfa arası ilk gençlik eserlerinde 650 TL+KDV
  • 50 sayfaya kadar kurgu eserlerde 750 TL+KDV
  • 51-151 sayfa arası kurgu eserlerde 1250 TL+KDV
  • 151-250 sayfa arası kurgu eserlerde 1750 TL+KDV
  • 251-351 sayfa arası kurgu eserlerde 2250 TL+KDV
  • 351-451 sayfa arası kurgu eserlerde 2750 TL+KDV
  • 451 – 551 sayfa arası kurgu eserlerde 3500 TL+KDV
  • 551-651 sayfa arası kurgu eserlerde 4500 TL+KDV
  • 651 sayfa üstü kurgu eserler özel ücretlendirmeye tabidir
Aynı eser için aynı yazar/editörden istenirse % 25 daha düşük fiyata değerlendirilecektir. Aynı eseri farklı yazar/editörün değerlendirmesini istiyorsanız ilk fiyat geçerli.
Sadece kurgu eserleri, çocuk ve ilk gençlik eserlerini (bilim kurgu, tarihi roman, hikâye, roman ) değerlendiriyoruz. Şiir ve tarih gibi kurgu dışı eserleri değerlendirmiyoruz.
Evet, şartlarını karşılıklı oturup, kişiye özel baştan belirlememiz gerekir.
Sayfamız üzerindeki e-dergi linkinde sayfa yöneticileri tarafından seçilen eserlerin en fazla on sayfasını yayınlıyor olacağız, siz aksini istemediğiniz sürece. Sayfa yöneticilerinin uygun gördüklerini de yayınevlerine iletiyor olacağız.
Bu konudaki detaylı bilgiyi sözleşmede bulabilirsiniz.
Değerlendirme çalışmaları dışında yazarlık deneyiminizi geliştirmek için farklı hizmetler de veriyoruz. Bu hizmetlerin modeli ve ücretlendirmesi talep ettiğiniz çalışmaya göre kişiye özel şekilleniyor. Bilgi için; yazimkilavuzu@yazimkilavuzu.com.tr adresine e-posta atarsanız en kısa sürede size döneceğiz.