Melisa Ceren Hasmaden

Editör

Biyografi

1980 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. Üniversitedeki öğrencilik yıllarından itibaren kitap neredeyse o orada çalıştı. Sahaflıktan kitap müzayedeciliğine, editörlükten medya danışmanlığına yaptığı her işte kitap ve yayıncılık sektörünün içinde yer aldı. Remzi Kitap Gazetesi’nin kuruluşunda görev aldı ve 2005-2007 yılları arasında Remzi Kitabevi’nde çalıştı. Kısa bir süreliğine İyi Kitap Çocuk ve Gençlik Kitapları Dergisi’nin Yazı İşleri görevini üstlendi. Remzi Kitap Gazetesi, İyi Kitap, Radikal Kitap, Varlık, Cumhuriyet Kitap, Roman Kahramanları, Edebiyat Haber gibi birçok mecrada  yazıları ve röportajları yayınlandı.

Sırasıyla Remzi Kitabevi, Merkez Kitaplar, Tudem, Destek Yayınları, Kırmızı Kedi yayınevlerini dolaştıktan sonra nihai olarak bir bağımsız çalışan olmaya karar verdi. O günden beri çeşitli yayınevleri ve yazarlarla editörlük, geliştirici editörlük ve yazar koçluğu faaliyetlerini sürdürmektedir.

Editörlüğünü yaptığı bazı kitaplar ise şunlardır: Aşk Kuantumu, Behice, Cumhuriyet’in İlk/Son Yüzyılı, Duygu Koleksiyoncusu.