Gülşah Elikbank

Yazar

Biyografi

1980 İstanbul. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Ardından yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi üzerine yaptı.
İstanbul’da uzun yıllar yöneticilik yaptıktan sonra, İzmir’de, Türkiye’nin ilk edebiyat konseptli oteli olan Mini Fuar Hotel’i açtı. Yazar bu otelle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2013 yılının “yılın turizm işletmecisi” seçildi. Elikbank, çeşitli kurumlara edebiyat etkinlikleri ve festivalleri konusunda danışmanlık yapıyor. Ege Telgraf gazetesi kültür-sanat sayfasını hazırlıyor, BirGün gazetesinde yazıyor.
Şu ana kadar yayınlanan romanları: Günebakan Üçlemesi (Siyah Nefes, Mavi Dağ, Kızıl Ölüm) Aşkın Gölgesi, Rüya Takımı: Medusa’nın Pusulası, Uykusuzlar, Yalancılar ve Sevgililer, İhtimal.
Aşkın Gölgesi adlı romanı Arapça olarak 8 Ortadoğu ülkesinde okurlarla buluşmuştur. Gelecek yıl ise İtalya’da İtalyanca olarak okurlarla buluşacaktır.
Rüya Takımı: Medusa’nın Pusulası adlı çocuk romanı ise Makedonca olarak Makedonya’da yayınlandı. Yakın zamanda Romanya’da Türkçe ve Romence olarak çift dilli olarak yayınlanacaktır.