Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Bu atölyenin amacı sorular sorup cevaplarını beraberce bulmak. Tanıdığımız, okuğumuz edebiyatçıların fotoğraflarını ‘okumak’ için pek çok soru sorulacak. Fotoğraflarda bu soruların izi sürülecek.

Her fotoğrafın sosyal ve kişisel bir tarihi ile bir hikayesi vardır. Bu doğrultuda ‘fotoğraftan bize yansıyan görüntüyü nasıl okuruz?’ sorusuna cevap arayıp, fotoğraf üzerine konuşulacak. Seçtiğimiz fotoğrafların hikayesini konuştuktan sonra edebiyatçıların ‘o’ anının öyküsünü de beraber yazıyor olacağız.

Hem edebiyat hem fotoğraf sanatını sevenler ve ilgilenenler için…

Anlatıcı: Dr. Meltem Ulu

Kendi dilinden tanıyalım;

“1975 yılında doğdum. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunuyum. Yeditepe Üniversitesi Sosyal Antropoloji Bölümü’nden doktora derecemi aldım. Doktora tezim için İngiltere’de Kent Üniversitesi’nde ziyaretçi araştırmacı olarak bulundum. Doktora tezim ‘Değişen İstanbul’un Tanıkları:Düğün ve Aile Fotoğrafarı ‘ ismiyle Kitap Yayınevi tarafından yayımlandı. İkinci baskısını şu sıralar hazırlıyoruz. Fotoğraf ve kültürel hafıza ilgi  alanlarım.  Pötikare Yayınevi tarafından yayımlanmış çocuk kitaplarım; Halikarnas Balıkçısı, Osman Hamdi Bey ve İstanbul Sofrası var. Yakında yeni kitaplarla buluşacağız.”

Katılım bedeli: 100TL+kdv

Kayıt için tıklayınız.